Švábi

Jsme odborníci na šváby

Švábi jsou nepříjemní a nebezpeční škůdci, kteří se mohou usídlit v každém domě. Vyhněte se neodborným zásahům a nežádoucím chemikáliím. Naše společnost vám nabízí profesionální služby za použití bezpečných prostředků schválených EU. Zbavíme vás nezvaných návštěvníků a navrátíme vám klid a pohodu.

NONSTOP

DEZINSEKCE ŠVÁBŮ

100% diskrétnost, 100% úspěšnost
Předem stanovená cena a záruka samozřejmostí.

Zbavíme vás švábů i prvním zásahem,
rychle a definitivně

Nejdůležitější je pro nás spolupráce s vámi, klíčem k úspěchu je dobrá komunikace po celou dobu spolupráce, s námi máte možnost bezplatných konzultací před, během i po úspěšném vyhubení.

 • Vzhledem k tomu, že každá situace se šváby je jedinečná, připravíme plán a metodu odstranění švábů, která bude vyhovovat vašim možnostem.

 • Máme vynikající zkušenosti s hubením švábů, a to díky naší dlouholeté praxi.

 • Naše postupy jsou bezpečné, účinné a založené na nejnovějších vědeckých poznatcích.

 • Používáme pouze kvalitní a prověřené přípravky.

 • V rámci naší služby nám na prvním místě záleží na vaší spokojenosti a bezpečnosti vaší domácnosti a dalších prostorů

 • Naše firma je plně licencovaná a pojištěná.

 • Pokud je potřeba likvidace kontaminovaného nábytku, provádíme i tyto služby

 • V případě potřeby provedeme i profesionální úklid po dezinsekčním a deratizačním ošetření

Pokud si nejste jistí, zda máte problém se šváby, můžete nám zaslat fotografie případných škůdců na e-mail a WhatsApp.  Jsme k dispozici NON STOP a rádi vám poskytneme veškeré potřebné informace a poradenství.

Jak pracujeme

Chceme, aby se naši klienti cítili bezpečně a informovaně během celého procesu od identifikace problému až po jeho řešení.

 1. Konzultace problému s klientem, kde naši odborníci pečlivě poslouchají a analyzují specifika situace.
 2. Po prvotní konzultaci následuje rychlý příjezd na místo zamoření, kde provádíme důkladnou kontrolu a monitoring objektu. Toto podrobné hodnocení nám umožňuje identifikovat druh škůdce a rozsah zamoření
 3. Naplánování zásahu. Naše týmy, využívající široké spektrum osvědčených metod a prostředků, jsou vyškoleny k výběru nejvhodnějších řešení pro každý konkrétní případ. V této fázi je kladen důraz na bezpečnost lidí a domácích zvířat, stejně jako na minimalizaci dopadu na životní prostředí.
 4. Přesně stanovíme ceny
 5. Následuje samotné provedení deratizace, dezinsekce či dezinfekce. Používáme pouze certifikované a účinné prostředky, aby byl zásah rychlý a efektivní.
 6. Po aplikaci našich řešení zůstáváme v kontaktu s klientem a provádíme následnou kontrolu úspěšnosti likvidace škůdců.
 7. Klíčovým prvkem našeho přístupu je i poučení klienta o prevenci a zavedení preventivních opatření, aby se podobné situace v budoucnu nemusely opakovat. Prevence je stejně důležitá jako samotná likvidace škůdců. Poskytujeme podrobné rady a doporučení týkající se preventivních opatření, která pomáhají udržet prostředí bez škůdců.”
 8. Po provedení zásahu sepíšeme protokol, který zahrnuje seznam použitých prostředků a pokyny pro péči o ošetřené prostory. Dodržování pokynů nám pomáhá dosáhnout  maximálních výsledků.

Švábi v domácnosti - jak nám škodí

Šváb obecný šváb může být i rus domácí nositelem řady velmi vážných nemocí. Patogeny mohou na těle švábů přežít až tři dny a obvykle dochází k přenosu nemocí kontaminací potravin nebo výkaly.

Přenášejí zárodky nemocí: žloutenka A, antrax, sněť slezinná Salmonelóza, úplavice, břišní tyfus, dětská obrna, tuberkulóza, nejrůznější žaludeční potíže, alergie 

Jak zjistím, že mám šváby nebo rusy? 

Je cítit nepříjemný nasládlý zápach, vylučovaný z dorzálních žláz švábů. Nacházíme poškozené potraviny a jejich obaly.
Na stěnách a různých svislých plochách jsou patrné stopy trusu. Jsou to malinké tečky v řadách, které připomínají mletou kávu. 

Můžete nacházet zbytky svlečků, protože švábi se několikrát za život svlékají. I když si nejste jistí, že se švábi skutečně vyskytují ve vaší domácnosti nebo jiné budově, nebojte se zavolat či napsat, rádi vám poradíme. Stačí nám poslat i fotky na e- mailWhatsApp nebo mms a dokážeme identifikovat, zda se o šváby jedná či nikoli. 

Rozdíl mezi rusem domácím a švábem obecným 

 • rus domácí je oproti obecnému švábu výrazně menší

 • tělo rusa domácího je dlouhé a štíhlé, tělo obecného švába je oválné a robustnější

 • rus domácí je světle hnědý nebo žlutohnědý s průsvitným tělem, zatímco obecný šváb je černý a neprůhledný

 • obecný šváb je rychlejší než rus domácí 

 • rus domácí se vyskytuje i na vyšších poschodích, obecný šváb má problémy s lezením, proto se častěji nachází v přízemí

 • rozlišení ooték a různých stádií nymf je pro laika velmi složité a vyžaduje konzultaci s odborníkem

 • rus domácí preferuje teplé prostředí, zatímco obecný šváb přežívá i v chladnějších podmínkách 

Jak se švábi a rusi dostávají do bytů a domů?

Velmi často potravinami, zejména těmi, které se dovážejí z exotických zemí. Následně se švábi a rusi mohou rozšířit po celém domě nebo bytě. Dalším způsobem, jak se švábi a rusi mohou dostat do bytu nebo domu, je přes starý nábytek, zejména pokud byl nábytek uskladněn v místě, kde se švábi vyskytovali. Také mohou přijít přes kanalizaci nebo větrací šachty.

Šváb obecný

Nejrychleji lezoucí hmyz, dokáže se pohybovat rychlostí až 1,5 m/s. Má oválné tělo s lesklým povrchem, od světle hnědé po červenohnědou až černou barvu. Na hlavě má dlouhá tenká tykadla.

Šváb obecný dosahuje rozměrů mezi 21 až 28 mm a je charakteristický svou tmavě hnědou barvou. Je všežravý a pohlavně dimorfní, s křídlatými samci a samicemi s atrofovanými křídly.

Jeho životní styl a strava Šváb obecný je perfektně přizpůsobený k přežití v přírodním prostředí. Mnoho venkovních skupin se nachází pod kompostem, v hromadách listí nebo v opadaném listí. V městském prostředí se často vyskytují ve velkých koloniích v kanalizaci. Preferují odpadky, špínu nebo materiály v procesu rozkladu. Tito švábi jsou velmi závislí na vodě. I když se ukázalo, že mohou přežít až měsíc bez potravy, bez vody nepřežijí déle než dva týdny.

Průměrná délka života dospělého samce švába obecného je 110 až 160 dnů, zatímco samice může žít 35 až 180 dnů. Během této doby může jedna samice produkovat zhruba 8 ooték (ochranných obalů pro vejce), každý obsahující přibližně 16 vajíček. Asi 30 hodin po vytvoření ootéky ji odloží na bezpečné místo, kde zůstává, dokud se z ní nevylíhnou noví jedinci. Doba vývoje švába obecného je silně ovlivněna ročním obdobím. V teplých měsících může být doba potřebná k vývoji od vajíčka až do dospělce až 200 dní, v chladnějších obdobích nebo během pozdní podzimních a zimních měsíců může vývoj trvat až 800 dní.

Jsou velmi odolní, schopni přežít radioaktivní záření a dokonce je nezahubí ani oddělení hlavy od těla. Pokud zjistíte výskyt švába, co nejrychleji nás kontaktujte a domluvte si profesionální likvidaci, protože úspěšné hubení tohoto škůdce je velmi náročné 

Rus domácí

Rus domácí (Blattella germanica), který spadá do kategorie švábů (Blattodea). Tento šváb, podobně jako jeho obecný a americký kolega, je tzv. synantropní hmyz, který preferuje prostředí blízké člověku. Původně pochází z tropických a subtropických oblastí a byl rozšířen po celém světě.

Rus domácí preferuje teplá, vlhká a tmavá místa. Často se objevuje v místech jako jsou restaurace, pekárny, potravinářské provozy, plavecké stadiony, nemocnice a dokonce i v soukromých domácnostech. Riziko přemnožení tohoto hmyzu stoupá s teplejším prostředím. Naopak, lepší hygienické podmínky snižují riziko jejich přemnožení a usnadňují jejich likvidaci. 

V průběhu nymfální fáze se rus domácí několikrát svléká. Zbytky těchto svlečků poté lze najít blízko jejich úkrytů. Přítomnost trusu, který má podobu tmavých, zvýšených teček a šmouh, připomínající mletou kávu. Sladký zápach naznačuje přemnožení hmyzu. Výskyt poznáme i podle poškození potravin a jejich obalů, stejně jako různých elektronických zařízení, ve kterých se rusi rádi ukrývají.

 • dospělý jedinec dosahuje délky 13-16 mm a má dlouhé, ploché tělo
 • jsou světle hnědého odstínu, přičemž samice jsou obecně tmavší než samci
 • na přední části těla mají dva černé pruhy
 • jsou vybaveni párem křídel, ale nejsou schopni létat
 • jsou velmi rychlí a dokážou dosáhnout rychlosti až 30 cm za vteřinu
 • jsou všežravci a preferují vlhké, tmavé a teplé prostředí a jsou aktivní v noci
 • domácí švába se rozmnožuje velmi rychle a po celý rok
 • samice po kopulaci vytváří tzv. ootéku – ochranný obal pro vajíčka. Ootéka je 6-9 mm velká a obsahuje asi 30 vajíček, které samice ukládá těsně před vylíhnutím nymf
 • vylíhnuté nymfy jsou tmavě hnědé, svlékají se 5-7 krát a celý vývoj trvá přibližně 40 dní 

Proč je nutná odborná dezinsekce?

Šváby nejsou jen nepříjemným problémem, ale také zdravotním rizikem. Mohou poškodit nejen váš domov, protože jejich výkaly a exkrementy mohou způsobit zápach a znečištění. Mají také neblahý vliv na vaše zdraví. Mohou též způsobit řadu zdravotních problémů, od alergií po infekce

Dostupné prostředky na hubení švábů situaci pouze zhorší - švábi se rozprchnou, ale nezahynou. V úkrytech se pak ještě více namnoží.   Je tedy potřeba obrátit se na profesionální služby a objednat si profesionální desinfekci. 

Co byste ještě měli vědět o likvidaci švábů s naší firmou ?

Švábi jsou nepříjemným problémem, který se může snadno vymknout kontrole. Pokud máte podezření, že se váš domov nebo pracoviště potýká s výskytem švábů, je nejlepší se obrátit na odborníky a nechat švábů odborně zlikvidovat. Naše společnost vám zaručí profesionální a účinnou likvidaci švábů. Využíváme pouze profesionální  prostředky schválené Evropskou unií, které jsou účinné a nejsou škodlivé pro lidi, zvířata nebo životní prostředí. Při hubení dbáme na vaši bezpečnost a bezpečnost vašich domácích mazlíčků - kromě švábů samozřejmě. Pokud máte podezření na výskyt švábů, neváhejte nás kontaktovat

 Naše firma vám pomůže se jich zbavit a učinit váš domov nebo pracoviště znovu bezpečným, abychom vám opět  vrátili klid a pohodlí

NÁŠ BLOG

ČLÁNKY O DEZINSEKCI

Články, probírající tématiku hubení škůdců, rady a návody, jak se chovat, když vás navštíví nezvaní návštěvníci.

BUĎME V KONTAKTU

Pošlete nám zprávu a zjistěte více o našich službách

Pracujeme rychle, odborně, diskrétně.