Nemáte kočku?  Nevadí, jsme tu my! 

Život a zvyky myší

Myš domácí je savcem, který je aktivní během noci a ranních hodin. Když má dostatek potravin, může se množit po celý rok a mít až deset vrhů ročně. Každý vrh má 3 až 8 mláďat, která se narodí slepá, hluchá a bez pigmentace a váží kolem jednoho gramu.Po třech týdnech již nepotřebují mateřské mléko. Pohlavně dospějí ve třech měsících. Ve volné přírodě žijí myši obvykle jen asi pět měsíců, a to především kvůli predátorům, jako jsou kočky apod, v obydlích se mohou dožít i 2 roky. 

I když je jejich tělo malé a žaludek ještě menší, potřebují jíst 15 až 20 krát denně. Proto si  budují hnízda v místech, kde je dostatek dostupné potravy. V období od října do února se do našich domovů obvykle dostávají myši, které tu hledají skrýš před chladem a zároveň dostupnou potravu a vodu.

Myš má schopnost šplhat, skákat a plavat. Protáhne se i skrz velmi malé otvory, k tomu jí pomáhá absence klíčních kostí. Navíc má vynikající sluch a schopnost komunikovat s jinými myšmi přes vysoké tóny, které člověk může také slyšet. 

Myš domácí denně vyprodukuje 50 až 100 kusů trusu. Taktéž neustále vylučují mikrokapičky moči, při pohybu po svém teritoriu.

Pokud se všechna mláďata a jejich potomci přežijí, jeden pár myší může mít během dvou let až milion potomků.

Vítejte ve světě bez myší!

Naše deratizační služby jsou tu kvůli vám! Naši odborníci na deratizaci myší mají zkušenosti, které vám pomohou rychle a bezpečně odstranit myši z vašeho domu nebo kanceláře. Zaručujeme vám kvalitní služby a bezpečné prostředí.